Zajęcia z e-sportu

W dniu 15.09.2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia z trenerem Kamilem Tarką z treningu e-sportowego. W pierwszej klasie wyjaśniona została definicja e-sportu, czym jest profesjonalizm  oraz określiliśmy zasady jakimi kierujemy się w grupie/drużynie.

W drugiej klasie został poruszony temat „skupienia się” podczas gry i uczniowie wykonali (w oparciu o dostępne oprogramowanie i narzędzia) szereg ćwiczeń z tym związanych.

NASI UCZNIOWIE PRZEDSZKOLAKOM

W dniu 13.09.2017r uczniowie I klasy mundurowej technikum Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach brali udział w zabezpieczeniu IV Biegu Przełajowego Przedszkolaków w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr.14 w Jeleniej Górze. Pomoc w przebiegu zawodów polegała na zapewnieniu bezpiecznego przemieszczania się przedszkolaków do punktów sprawnościowych rozmieszczonych na drodze marszu oraz zabezpieczeniu niebezpiecznych przejść i przejazdów. Opieka nad maluchami była dla uczniów naszej szkoły nowym i ciekawym doświadczeniem.

Akcja charytatywna – weź udział!!!

U W A G A!     W A Ż N E!     U W A G A!

 Nadchodzi zima, a okres zimowy to trudny czas dla podopiecznych schronisk i fundacji. Wiele bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy i wsparcia człowieka.

Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do akcji, polegającej na zbiórce darów dla czworonożnych przyjaciół.

Zbieramy:

– miski, zabawki, szelki, obroże,  smycze,

– ręczniki, grube koce, środki czystości (szampony, środki przeciwpchelne, szczotki dla psów),

– żwirek, kuwety, drapaki,

– karmę mokrą/suchą (dobrej jakości, nie marketową).

Dary zbieramy do 24.10 2017r, aby kolejnego dnia – Dnia Kundelka przekazać je Jeleniogórskiemu Wolontariatowi  dla Zwierząt. Mondo Cane.

Fundacja przypomina też, że istnieje możliwość zaadoptowania psa, szczeniaka lub kota.

Nie kupuj – zaadoptuj!!!

Udział w akcji nie pozostanie nienagrodzony.

Szczegóły w bibliotece szkolnej.

Drawsko Pomorskie

W dniach 05-08.06.2017r. na obiektach poligonu drawskiego odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Użyteczno-Bojowe dla klas o profilu wojskowym. Nasza reprezentacja szkoły brała udział w składzie: T. Fikier, M. Frątczak, K. Cybulska, B. Błaszkiewicz, D. Grzelka. Zawody rozgrywane były w następujących blokach szkoleniowych: pętla taktyczna, wych. fizyczne, dzień inteligenta, /po sześć konkurencji/, strzelanie szkolne nr.1, strzelanie do celów ukazujących się, pojedynek strzelecki z karabinka kbk AK.

Drużyna nasza zajęła czołowe miejsca w wymienionych konkurencjach. Województwo dolnośląskie reprezentowały dwie szkoły: ZSTiL Piechowice, ZSTiL Głogów.

Zakończeniem mistrzostw było zwiedzanie poligonu drawskiego oraz pokaz sprzętu. Udział w zawodach był dla naszych uczniów sprawdzianem wyszkolenia strzeleckiego, sprawności fizycznej oraz możliwością nawiązania wielu prywatnych kontaktów i przyjaźni.

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie da się zaplanować.

One przyjdą same”

P. Bosmans

ixxx