Wszystkie wpisy, których autorem jest Beata Mikiciuk-Murzyn

NASI UCZNIOWIE PRZEDSZKOLAKOM

W dniu 13.09.2017r uczniowie I klasy mundurowej technikum Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach brali udział w zabezpieczeniu IV Biegu Przełajowego Przedszkolaków w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr.14 w Jeleniej Górze. Pomoc w przebiegu zawodów polegała na zapewnieniu bezpiecznego przemieszczania się przedszkolaków do punktów sprawnościowych rozmieszczonych na drodze marszu oraz zabezpieczeniu niebezpiecznych przejść i przejazdów. Opieka nad maluchami była dla uczniów naszej szkoły nowym i ciekawym doświadczeniem.

MISTRZOSTWA SPORTOWO-OBRONNE

W dniach 12-15.09.2016r. na obiektach 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu odbyły się VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo-Obronne dla uczniów klas o profilu wojskowym. Startowało 35 zespołów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Zespoły rywalizowały w np. konkurencjach ː marszobieg zespołowy, strzelanie z karabinka pneumatycznego, pływanie / sztafeta pływacka 5x50m /, pokonywanie toru przeszkód na OSF, rzut granatem do celu i na odległość. W klasyfikacji końcowej zespoły naszej szkoły zajęły VI i XXIII miejsce. Uczennica Kamila Cybulska w strzelaniu z karabinka pneumatycznego uzyskała 50 pkt. na 50, wyróżniona została przez organizatora dyplomem i nagrodą specjalną. Serdecznie gratulujemy.

Film:

XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

  W dniu 17.09.2016r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły brali udział  w zajęciach XIX D.F.N., które odbyły się  w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie zapoznali się ze skanowaniem przestrzennym – Świat geometrii 3D. Uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Dowodzenia, gdzie przedsięwzięcie składało się z prezentacji oraz  praktycznych ćwiczeń, wykonywanie zadań ogniowych w składzie drużyny zmechanizowanej z wykorzystaniem modułu wirtualnego pola walki systemu szkolno-treningowego „ Śnieżnik ”. W trakcie zajęć ze szkolenia strzeleckiego zapoznali  się z metodami ulepszania swoich zdolności strzeleckich, korygowaniu błędów w celowaniu przyjmowaniu właściwej postawy oraz prawidłowego trzymania broni w czasie strzelania. Na zakończenie pobytu w Uczelni uczniowie brali udział w ćwiczeniach, które wykorzystuje się do nauki podstawowych elementów walki wręcz oraz sposoby obezwładniania agresywnych przeciwników.

Dolnośląski Konkurs

POROZMAWIAJ Z BABCIĄ, ZAPYTAJ DZIADKA

Wielka historia w historii rodziny.

Pierwsze lata po II wojnie światowej na Ziemiach Odzyskanych . Wspomnienia ludzi przybyłych  na Dolny Śląsk z różnych terenów Polski .Opowieści i rodzinne historie opisujące sytuację, w jakiej znaleźli się nowi mieszkańcy tego regionu. Jeśli lubisz wyzwania, interesuje Cię historia własnej rodziny lub po prostu historia Dolnego Śląska i jego mieszkańców, przeprowadź wywiad, spisz relacje i startuj w konkursie.

Regulamin konkursu na WWW.porozmawiaj.okis.pl

Zgłoszenia : konkurs@gazeta.wroc.pl

Szkolny koordynator: Roma Stańkowska

Termin wysyłania prac do 14 października 2016r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 Dziś  uczniowie zakończyli rok szkolny 2015/2016. Dyrektor szkoły  wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa  z wyróżnieniem . Dwie osoby  decyzją  Rady Pedagogicznej zostały wytypowane do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, są  to:  Dorota Budzińska z  II klasy Liceum Ogólnokształcącego,  oraz Kamila Cybulska z  II klasy Technikum  elektrycznego . Piętnastu  uczniom  z różnych klas zostały wręczone Stypendia Dyrektora Szkoły  za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, bardzo dobrą frekwencję oraz reprezentowanie szkoły i  bardzo wysokie lokaty  w konkursach i zawodach sportowych. Nauczyciele przedmiotów wręczyli nagrody książkowe za udział w konkursach, działalność w  szkolnej gazetce Piechtime.

Wszystkim uczniom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji,

do zobaczenia we wrześniu!!!