Archiwum kategorii: Ogólne

Zajęcia z e-sportu

W dniu 15.09.2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia z trenerem Kamilem Tarką z treningu e-sportowego. W pierwszej klasie wyjaśniona została definicja e-sportu, czym jest profesjonalizm  oraz określiliśmy zasady jakimi kierujemy się w grupie/drużynie.

W drugiej klasie został poruszony temat „skupienia się” podczas gry i uczniowie wykonali (w oparciu o dostępne oprogramowanie i narzędzia) szereg ćwiczeń z tym związanych.

NASI UCZNIOWIE PRZEDSZKOLAKOM

W dniu 13.09.2017r uczniowie I klasy mundurowej technikum Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach brali udział w zabezpieczeniu IV Biegu Przełajowego Przedszkolaków w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr.14 w Jeleniej Górze. Pomoc w przebiegu zawodów polegała na zapewnieniu bezpiecznego przemieszczania się przedszkolaków do punktów sprawnościowych rozmieszczonych na drodze marszu oraz zabezpieczeniu niebezpiecznych przejść i przejazdów. Opieka nad maluchami była dla uczniów naszej szkoły nowym i ciekawym doświadczeniem.

Drawsko Pomorskie

W dniach 05-08.06.2017r. na obiektach poligonu drawskiego odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Użyteczno-Bojowe dla klas o profilu wojskowym. Nasza reprezentacja szkoły brała udział w składzie: T. Fikier, M. Frątczak, K. Cybulska, B. Błaszkiewicz, D. Grzelka. Zawody rozgrywane były w następujących blokach szkoleniowych: pętla taktyczna, wych. fizyczne, dzień inteligenta, /po sześć konkurencji/, strzelanie szkolne nr.1, strzelanie do celów ukazujących się, pojedynek strzelecki z karabinka kbk AK.

Drużyna nasza zajęła czołowe miejsca w wymienionych konkurencjach. Województwo dolnośląskie reprezentowały dwie szkoły: ZSTiL Piechowice, ZSTiL Głogów.

Zakończeniem mistrzostw było zwiedzanie poligonu drawskiego oraz pokaz sprzętu. Udział w zawodach był dla naszych uczniów sprawdzianem wyszkolenia strzeleckiego, sprawności fizycznej oraz możliwością nawiązania wielu prywatnych kontaktów i przyjaźni.

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie da się zaplanować.

One przyjdą same”

P. Bosmans

Esport Now 2017

W dniach 27-28 maja we Wrocławiu w Hali Stulecia odbyła się impreza „Esport Now 2017”  w której brał udział uczeń klasy 1T Norbert Kowalik.
Podczas tego wydarzenia odbywały się dwa turnieje esportowe: „GeForce Cup” oraz „Puchar Polski ESN”.
Nasz uczeń opowiada, że zaraz po wejściu była rozstawiona duża scena turnieju „GeForce Cup” a obok druga scena z grą League of Legends. Pomiędzy meczami lub w trakcie można było zajrzeć na stanowiska wystawców takich jak: Fyrestore połączone wraz ze stoiskiem Fadecase i Ravcore, Sprite, Ballistix oraz jedno wielkie stanowisko G2A.com z Komputronikiem, Razerem oraz SPC Gear i wiele innych.
Można było spotkać YouTuberów i streamerów  – Izaka, DisStreama, IsAmUxPompe lub TheNitroZyniaka.
Była okazja poznania profesjonalnych drużyn np. IzakoBoars, PompaTeam, Kinguin oraz zawodników takich jak Mikail „Maikelele” Bill.
Nie mogło też zabraknąć cosplayerów i cosplayerek, którzy robili Sobie zdjęcia z uczestnikami wydarzenia.
Takie wydarzenie to obowiązek dla każdej osoby interesującej się esportem.