Archiwum kategorii: Z życia szkoły

FINAŁ VIII Turnieju Klas Policyjnych

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Podobnie jak w roku ubiegłym, jego organizatorami byli Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn składających się z czterech zawodników i kierownika, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym, wyłonione z całej Polski w wyniku eliminacji. Z województwa dolnośląskiego do finału zakwalifikowały się tylko trzy szkoły – z Oławy, Lubomierza i Piechowic (już po raz drugi). Naszą Szkołę reprezentowali: Dorota Budzińska, Daria Kucharek, Dominika Roeder i Tomasz Fikier.

Rozegrano cztery konkurencje: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy mogli korzystać z pięknych obiektów sportowych szkoły.

Test sprawności fizycznej

W dniu 17 grudnia na sali gimnastycznej naszej Szkoły został przeprowadzony test sprawności fizycznej dla klas o profilu policyjnym. Taki sam test jest przeprowadzany w trakcie rekrutacji do Policji. W organizacji i przeprowadzeniu testu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, gdyż wyniki testu będą stanowiły podstawę do wytypowania drużyny uczniów do corocznego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego w Szkole Policji w Pile.

Najlepiej i najszybciej tor sprawności pokonał Kamil Kaczmarski – uczeń klasy IIIa osiągając wynik 1,18. Gratulujemy!

Z wizytą w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze

17 listopada 2015r. w ramach nauczania przedmiotu profilowego bezpieczeństwo publiczne – edukacja ogólnopolicyjna uczniowie klas o profilu policyjnym odwiedzili Areszt Śledczy w Jeleniej Górze.

Uczniowie zwiedzając jednostkę zapoznali się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Przed rozpoczęciem zwiedzania jednostki miało miejsce krótkie spotkanie z przedstawicielami działu penitencjarnego oraz ochrony. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną jednostki m.in. dotyczącą prowadzonych programów readaptacji społecznej skazanych oraz innych oddziaływań penitencjarnych. Funkcjonariusze przedstawili nam zasady codziennego funkcjonowania jednostki.

Podczas wizyty można było zobaczyć cele mieszkalne skazanych oraz inne pomieszczenia w oddziałach mieszkalnych. Uczniowie odwiedzili bibliotekę, miejsca prowadzenia programów readaptacyjnych oraz zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych. Już na początku wizyty można było wyczuć żywe zainteresowanie codzienną pracą w Areszcie, co znalazło swój wyraz w licznych, dociekliwych pytaniach.

Spotkanie miało także na celu ukazanie aspektów przebywania w warunkach izolacji więziennej oraz profilaktykę i zapobieganie destrukcyjnym zachowaniom dorosłych i młodzieży.

Klasa wojskowa na poligonie

Dnia 16.02.2015 r. uczniowie klasy wojskowej naszego Technikum po raz pierwszy uczestniczyli na terenie poligonu w Trzebieniu Małym w zawodach sportowo – obronnych klas mundurowych zorganizowanych przez 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” w Bolesławcu.

Był to dla naszej młodzieży z klasy wojskowej pierwszy kontakt z poligonem i pierwsze doświadczenia w realizacji zadań przygotowanych przez organizatorów. Uczniowie z klasy 1T nie zważając na niską temperaturę i silny dokuczliwy wiatr sprawnie pokonali cross zespołowy na odcinku 5 kilometrów. Na punktach kontrolnych wszyscy uczestnicy zawodów realizowali następujące zadania: przenoszenie skrzynek z amunicją, ewakuacja rannych, rzut granatem na odległość, strzelanie do celu z karabinka pneumatycznego oraz przepychanie samochodu terenowego.

Mimo rewelacyjnej postawy naszej młodzieży, poprawnie zrealizowanych zadań oraz dobrego czasu końcowego nie udało się osiągnąć znaczących miejsc w zawodach. Waleczność, determinacja oraz zdobyte doświadczenie mogą się przełożyć na sukcesy w następnych zawodach.

,,Ogólnopolska Akcja Głos Profilaktyki”

Dnia 14.06.2014 roku (sobota) po raz drugi raz nasi uczniowie uczestniczyli w organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze happeningu ,,Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Działania te rozpoczął przejazd autobusu MZK z uczestnikami, a później przemarsz uczniów, Policji, harcerzy ulicą Bankową na Plac Ratuszowy z hasłami i plakatami dotyczącymi propagowania życia bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. O godzinie 16 przez minutę wszyscy znajdujący się na Placu Ratuszowym wybili rytm serca. Nasi uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkól Technicznych i Licealnych w Piechowicach- klasy policyjne i klasa ratownictwo medyczne przygotowali pokaz samoobrony i technik interwencyjnych, który to przedmiot mają w ramach zajęć dodatkowych w szkole. Atrakcją również był występ uczennicy z klasy policyjnej Darii Baszak w pokazie z gimnastyki akrobacyjnej oraz żonglerki.

Uczennice z klas policyjnych : Patrycja Cisek, Natalia Lipka, Ola Stalewska, Paulina Wróblewska, Karolina Stasikiewicz wygrały konkurs przygotowany przez MONAR z Jeleniej Góry dotyczący szeroko pojętej profilaktyki uzależnień oraz znajomości prawa.