Archiwum kategorii: Z życia szkoły

Udział naszej Szkoły w e-learningu IT-Szkoła (4 miejsce w rankingu w woj. dolnośląskim)

W tym roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła przystąpiła do e-learning’u na platformie IT-Szkoła.

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT  Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (WWSI).

Czytaj dalej Udział naszej Szkoły w e-learningu IT-Szkoła (4 miejsce w rankingu w woj. dolnośląskim)

Europejski Tydzień Kodowania

Pomiędzy 7-22.10.2017 będą się odbywały w Europie wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbędzie się już po raz piąty!

Nie może zabraknąć Naszej Szkoły w tej ważnej imprezie informatycznej. Nasi uczniowie wezmą udział  w dwóch wykładach online zorganizowanych przez IT-Szkołę (NASK oraz WWSI w Warszawie).

Spotkanie pierwsze: 17 październik  2017 od 09:30 do 11:00

Poskromić „węża” … czyli podstawy języka Python
Poruszane zostaną zagadnienia:
Podstawowe typy danych w języku Python i zmienne
Typy sekwencyjne; teksty, listy, słowniki
Konstrukcje sterujące (instrukcja warunkowe, pętle for i while)
Funkcje
Obliczenia i wykresy

Spotkanie drugie:  19 październik  2017 od 10:00 do 12:00

Wprowadzenie do programowania w C#
Wykład będzie się składał z trzech części:
Część 1 – Algorytmika;
Część 2 – Klasy i obiekty;
Część 3 – Obiektowy model programowania.

FINAŁ VIII Turnieju Klas Policyjnych

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Podobnie jak w roku ubiegłym, jego organizatorami byli Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn składających się z czterech zawodników i kierownika, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym, wyłonione z całej Polski w wyniku eliminacji. Z województwa dolnośląskiego do finału zakwalifikowały się tylko trzy szkoły – z Oławy, Lubomierza i Piechowic (już po raz drugi). Naszą Szkołę reprezentowali: Dorota Budzińska, Daria Kucharek, Dominika Roeder i Tomasz Fikier.

Rozegrano cztery konkurencje: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy mogli korzystać z pięknych obiektów sportowych szkoły.

Test sprawności fizycznej

W dniu 17 grudnia na sali gimnastycznej naszej Szkoły został przeprowadzony test sprawności fizycznej dla klas o profilu policyjnym. Taki sam test jest przeprowadzany w trakcie rekrutacji do Policji. W organizacji i przeprowadzeniu testu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, gdyż wyniki testu będą stanowiły podstawę do wytypowania drużyny uczniów do corocznego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego w Szkole Policji w Pile.

Najlepiej i najszybciej tor sprawności pokonał Kamil Kaczmarski – uczeń klasy IIIa osiągając wynik 1,18. Gratulujemy!

Z wizytą w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze

17 listopada 2015r. w ramach nauczania przedmiotu profilowego bezpieczeństwo publiczne – edukacja ogólnopolicyjna uczniowie klas o profilu policyjnym odwiedzili Areszt Śledczy w Jeleniej Górze.

Uczniowie zwiedzając jednostkę zapoznali się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Przed rozpoczęciem zwiedzania jednostki miało miejsce krótkie spotkanie z przedstawicielami działu penitencjarnego oraz ochrony. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną jednostki m.in. dotyczącą prowadzonych programów readaptacji społecznej skazanych oraz innych oddziaływań penitencjarnych. Funkcjonariusze przedstawili nam zasady codziennego funkcjonowania jednostki.

Podczas wizyty można było zobaczyć cele mieszkalne skazanych oraz inne pomieszczenia w oddziałach mieszkalnych. Uczniowie odwiedzili bibliotekę, miejsca prowadzenia programów readaptacyjnych oraz zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych. Już na początku wizyty można było wyczuć żywe zainteresowanie codzienną pracą w Areszcie, co znalazło swój wyraz w licznych, dociekliwych pytaniach.

Spotkanie miało także na celu ukazanie aspektów przebywania w warunkach izolacji więziennej oraz profilaktykę i zapobieganie destrukcyjnym zachowaniom dorosłych i młodzieży.