Archiwum kategorii: E-sport

Esport Now 2017

W dniach 27-28 maja we Wrocławiu w Hali Stulecia odbyła się impreza „Esport Now 2017”  w której brał udział uczeń klasy 1T Norbert Kowalik.
Podczas tego wydarzenia odbywały się dwa turnieje esportowe: „GeForce Cup” oraz „Puchar Polski ESN”.
Nasz uczeń opowiada, że zaraz po wejściu była rozstawiona duża scena turnieju „GeForce Cup” a obok druga scena z grą League of Legends. Pomiędzy meczami lub w trakcie można było zajrzeć na stanowiska wystawców takich jak: Fyrestore połączone wraz ze stoiskiem Fadecase i Ravcore, Sprite, Ballistix oraz jedno wielkie stanowisko G2A.com z Komputronikiem, Razerem oraz SPC Gear i wiele innych.
Można było spotkać YouTuberów i streamerów  – Izaka, DisStreama, IsAmUxPompe lub TheNitroZyniaka.
Była okazja poznania profesjonalnych drużyn np. IzakoBoars, PompaTeam, Kinguin oraz zawodników takich jak Mikail „Maikelele” Bill.
Nie mogło też zabraknąć cosplayerów i cosplayerek, którzy robili Sobie zdjęcia z uczestnikami wydarzenia.
Takie wydarzenie to obowiązek dla każdej osoby interesującej się esportem.

Logo klasy e-sportowej

Pomimo wielu różnych poprawek i zmian wśród nadesłanych propozycji na logo klasy e-sportowej zdecydowaliśmy że finalnie będzie nim projekt przygotowany przez Kamilę Machura.

Dziękujemy za nadesłane prace przez Jakuba Gondka, Bartosza Błaszkiewicza i Norberta Kowalika.

Turniej CS:GO – podsumowanie.

W dniach 14-17 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbył się (coroczny) turniej gier. Tym razem z uwagi na utworzoną od 1 września 2016 r. klasę o profilu e-sportowym wybór padł na grę Counter Strike Global Offensive.

Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn (5-cio osobowych) z terenu naszego powiatu w tym jedna z klasy e-sportowej z Żar. Wśród uczestników były drużyny gimnazjalne, a także takie w składzie których byli uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci. Eliminacje do turnieju odbywały się systemem podwójnej drabinki, a ostatniego dnia systemem pucharowym. Uczniowie naszej klasy e-sportowej w głównej mierze byli organizatorami turnieju. Wśród umiejętności jakie nabywają na zajęciach dodatkowych z e-sportu (komunikacja, motywacja, podejmowanie decyzji, nauka na własnych błędach, radzenie sobie ze stresem) tym razem mieli okazję „sprawdzić się” w roli organizatora. To duża odpowiedzialność, wyzwanie i przedsięwzięcie w zakresie instalacji oraz konfiguracji serwerów gier, komunikacji czy systemu wizualizacji rozgrywek.

Wśród drużyn panowała wspaniała atmosfera, gracze mieli możliwość poznania się, wymiany doświadczeń, podejrzenia taktyk i strategii. Wiele z toczonych meczy była zacięta i towarzyszyło im duże zainteresowanie w specjalnej wydzielonej „strefie kibica” w odrębnej pracowni komputerowej.

Finał w którym zmierzyła się drużyna NoLifeFrags z drużyną FeelsBadTeam (Żary) zakończył się zwycięstwem NoLifeFrags (z wynikami 16:10 i 16:9 na dwóch mapach). Prawdopodobnie jeden z graczy zwycięskiej drużyny dostanie szansę sprawdzenia się w meczach z graczami półprofesjonalnymi rozgrywającymi swoje mecze na arenie miedzynarodowej.  

Równocześnie podczas trwania turnieju szkoła zapewniła uczniom poczęstunek oraz opiekę. Uczniowie gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką profili jakie ma szkoła w swojej ofercie edukacyjnej. Do dyspozycji uczniów był nasz trener e-sportowy (Kamil Tarka) z którym mieli możliwość porozmawiania o swoich pasjach i treningu e-sportowym. Odbyły się też dla osób chętnych warsztaty e-sportowe aby przybliżyć temat e-sportu, podstawy treningu i tendencję rozwoju e-sportu w kraju i na świecie.

Obecny był również nauczyciel przedmiotu „edukacja wojskowa”, do dyspozycji szkolna strzelnica oraz tor sprawnościowy na którym uczniowie klas wojskowych i policyjnych przygotowują się do różnych zawodów w zakresie swoich profili.

Podczas warsztatów i turnieju zaprezentowała się również w stroju postaci z gry Counter Strike była absolwentka szkoły – Kamila Machura. Opowiedziała o swojej pasji i o tym czym jest cosplay.

Sponsorem nagród rzeczowych na turniej gier były firmy komputerowe Procpu oraz Enter-Net.

Autorem zdjęć jest: Norbert Kowalik.

Specjalne podziękowania dla uczniów naszej szkoły, za udostępnienie swoich komputerów na turniej, za organizację i wzorowy nadzór nad nim od strony technicznej i logistycznej. Za to, że wielu z Was było tam przez 5 dni często po 12 godzin dziennie. 🙂

Media, które dotychczas napisały o naszym turnieju:
24.jgora.pl
TV DAMI
Jelonka.com
Nowiny Jeleniogórskie – wersja papierowa
Nowiny Jeleniogórskie – wersja elektroniczna
Informator Piechowicki – strona 15.

Rozpiska ćwierćfinałów

Poniżej mecze dnia jutrzejszego:

Godzina 8:00 – NoLifeFrags  vs DeadDynasty

Godzina 9:00 – Boruta vs MountainZ

Godzina 10:00 – Zły Gaming vs Tęczowe Motylki

Godzina 11:00 – FeelsBadTeam vs Malinowe Truskawki Norbiego

i dalej półfinały i finał.

O 16:00 warsztaty e-sportowe – sala gimnastyczna w budynku szkoły.

CS:GO – po drugim dniu zmagań.

Z dzisiejszych meczy grupy 2 do dalszych rozgrywek awansowały drużyny: „Boruta” (z pierwszego miejsca) i „Tęczowe Motylki” (z drugiego miejsca). Z kolei z grupy 3: „Zły Gaming” (pierwsze miejsce) oraz „MountainZ” (drugie miejsce).

Jutro ostatnie rozstrzygnięcia – mecze w grupie 4. Rozpiska meczy wygląda następująco:

Godzina 8:00 – FeelsBadTeam  vs 100lec

Godzina 9:00 – Team ReKt vs DeadDynasty

Godzina 10:00 – przegrany z 8:00 vs przegrany z 9:00

Godzina 11:00 – wygrany z 8:00 vs wygrany z 9:00 – wygrany awans do  ćwierćfinałów.

Godzina 12:00 – wygrany z 10:00 z przegranym z 11:00 – wygrany awans do ćwierćfinałów.

Prosimy aby drużyny były obecne na ok. 30 minut przed planowanym meczem.

Zdarzają się opóźniania wynikające z problemów technicznych, ale nie nakładajmy na to jeszcze opóźnień związanych z nieobecnością lub spóźnianiem graczy.

Jutro po zakończeniu rozgrywek opublikuję zestaw meczy na piątek (ćwierćfinały, półfinały i finał).

Warsztaty e-sportowe odbędą się w szkole na sali gimnastycznej od 16:00 do 20:00.

Na ten moment już wiemy, że w parach ćwierćfinałowych zagrają: Boruta vs MountainZ oraz Zły Gaming vs Tęczowe Motylki. Jutrzejsze mecze wyłonią przeciwników dla drużyn NoLifeFrags (przeciwnik będzie z drugiego miejsca grupy 4) oraz Malinowe Truskawki Norbiego (przeciwnik będzie z pierwszego miejsca grupy 4).