Turniej CS:GO – podsumowanie.

W dniach 14-17 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbył się (coroczny) turniej gier. Tym razem z uwagi na utworzoną od 1 września 2016 r. klasę o profilu e-sportowym wybór padł na grę Counter Strike Global Offensive.

Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn (5-cio osobowych) z terenu naszego powiatu w tym jedna z klasy e-sportowej z Żar. Wśród uczestników były drużyny gimnazjalne, a także takie w składzie których byli uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci. Eliminacje do turnieju odbywały się systemem podwójnej drabinki, a ostatniego dnia systemem pucharowym. Uczniowie naszej klasy e-sportowej w głównej mierze byli organizatorami turnieju. Wśród umiejętności jakie nabywają na zajęciach dodatkowych z e-sportu (komunikacja, motywacja, podejmowanie decyzji, nauka na własnych błędach, radzenie sobie ze stresem) tym razem mieli okazję „sprawdzić się” w roli organizatora. To duża odpowiedzialność, wyzwanie i przedsięwzięcie w zakresie instalacji oraz konfiguracji serwerów gier, komunikacji czy systemu wizualizacji rozgrywek.

Wśród drużyn panowała wspaniała atmosfera, gracze mieli możliwość poznania się, wymiany doświadczeń, podejrzenia taktyk i strategii. Wiele z toczonych meczy była zacięta i towarzyszyło im duże zainteresowanie w specjalnej wydzielonej „strefie kibica” w odrębnej pracowni komputerowej.

Finał w którym zmierzyła się drużyna NoLifeFrags z drużyną FeelsBadTeam (Żary) zakończył się zwycięstwem NoLifeFrags (z wynikami 16:10 i 16:9 na dwóch mapach). Prawdopodobnie jeden z graczy zwycięskiej drużyny dostanie szansę sprawdzenia się w meczach z graczami półprofesjonalnymi rozgrywającymi swoje mecze na arenie miedzynarodowej.  

Równocześnie podczas trwania turnieju szkoła zapewniła uczniom poczęstunek oraz opiekę. Uczniowie gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką profili jakie ma szkoła w swojej ofercie edukacyjnej. Do dyspozycji uczniów był nasz trener e-sportowy (Kamil Tarka) z którym mieli możliwość porozmawiania o swoich pasjach i treningu e-sportowym. Odbyły się też dla osób chętnych warsztaty e-sportowe aby przybliżyć temat e-sportu, podstawy treningu i tendencję rozwoju e-sportu w kraju i na świecie.

Obecny był również nauczyciel przedmiotu „edukacja wojskowa”, do dyspozycji szkolna strzelnica oraz tor sprawnościowy na którym uczniowie klas wojskowych i policyjnych przygotowują się do różnych zawodów w zakresie swoich profili.

Podczas warsztatów i turnieju zaprezentowała się również w stroju postaci z gry Counter Strike była absolwentka szkoły – Kamila Machura. Opowiedziała o swojej pasji i o tym czym jest cosplay.

Sponsorem nagród rzeczowych na turniej gier były firmy komputerowe Procpu oraz Enter-Net.

Autorem zdjęć jest: Norbert Kowalik.

Specjalne podziękowania dla uczniów naszej szkoły, za udostępnienie swoich komputerów na turniej, za organizację i wzorowy nadzór nad nim od strony technicznej i logistycznej. Za to, że wielu z Was było tam przez 5 dni często po 12 godzin dziennie. 🙂

Media, które dotychczas napisały o naszym turnieju:
24.jgora.pl
TV DAMI
Jelonka.com
Nowiny Jeleniogórskie – wersja papierowa
Nowiny Jeleniogórskie – wersja elektroniczna
Informator Piechowicki – strona 15.