Drawsko Pomorskie

W dniach 05-08.06.2017r. na obiektach poligonu drawskiego odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Użyteczno-Bojowe dla klas o profilu wojskowym. Nasza reprezentacja szkoły brała udział w składzie: T. Fikier, M. Frątczak, K. Cybulska, B. Błaszkiewicz, D. Grzelka. Zawody rozgrywane były w następujących blokach szkoleniowych: pętla taktyczna, wych. fizyczne, dzień inteligenta, /po sześć konkurencji/, strzelanie szkolne nr.1, strzelanie do celów ukazujących się, pojedynek strzelecki z karabinka kbk AK.

Drużyna nasza zajęła czołowe miejsca w wymienionych konkurencjach. Województwo dolnośląskie reprezentowały dwie szkoły: ZSTiL Piechowice, ZSTiL Głogów.

Zakończeniem mistrzostw było zwiedzanie poligonu drawskiego oraz pokaz sprzętu. Udział w zawodach był dla naszych uczniów sprawdzianem wyszkolenia strzeleckiego, sprawności fizycznej oraz możliwością nawiązania wielu prywatnych kontaktów i przyjaźni.

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie da się zaplanować.

One przyjdą same”

P. Bosmans