Zawody użyteczno-bojowe klas mundurowych.

W dniu 28.09.2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach użyteczno–bojowych klas mundurowych województwa dolnośląskiego, które odbyły się na terenie 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku.

W turnieju rozegrano następujące konkurencje: pokonywanie elementów toru OSF, rzut granatem, pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie sytuacyjne przy użyciu pistoletów i karabinków ASG, terenoznawstwo, rozkładanie i składanie broni kbs beryl, strzelanie na celność i skupienie z wiatrówki PCP, elementy wspinaczki – most linowy, strzelanie z karabinka kbs beryl z użyciem trenażera Czantoria.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach reprezentowały dwie drużyny czteroosobowe / żeńska, męska / oraz dwie osoby pk. Wśród startujących drużyn uplasowaliśmy się na czołowych miejscach. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż drużyna naszych dziewcząt w klasyfikacji końcowej wyprzedziła drużynę chłopców o dwa miejsca. Udział uczniów w zawodach był kolejnym sprawdzianem umiejętności strzeleckich i sprawności fizycznej.

„Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem człowieka”

                                                                                     Cyceron