FINAŁ VIII Turnieju Klas Policyjnych

W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Podobnie jak w roku ubiegłym, jego organizatorami byli Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn składających się z czterech zawodników i kierownika, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym, wyłonione z całej Polski w wyniku eliminacji. Z województwa dolnośląskiego do finału zakwalifikowały się tylko trzy szkoły – z Oławy, Lubomierza i Piechowic (już po raz drugi). Naszą Szkołę reprezentowali: Dorota Budzińska, Daria Kucharek, Dominika Roeder i Tomasz Fikier.

Rozegrano cztery konkurencje: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy mogli korzystać z pięknych obiektów sportowych szkoły.